Масаж попереково-крижового відділу

ГлавнаяМасаж попереково-крижового відділу

Масаж попереково-крижового відділу зазвичай призначається при остеохондрозі, ураженнях поперекового нервового сплетення і крижового нервового сплетення. Масаж ефективний в комплексі із корекцією хребта при зміщенні хребців один по відношенню до іншого за умови якщо немає деформації на хребцях і міжхребцевих дисках. Зазвичай ці порушення виявляють рентгенографічними методами. Чудово купіруються стани люмбалгії (люмбаго) і симптоми натяжіння.

За тривалістю масаж попереково-крижового відділу займає 10-15 хвилин. На початку масажуються верхні паравертебральні зони, бічні поверхні до передньої акселярной лінії і сідничні м’язи. Далі виконується спеціальна частина масажу – за показаннями до даної проблеми. Закінчується масаж загальним опрацюванням всього відділу або за розслабляючою або за стимулюючою методикою. Також масаж попереково-крижового відділу призначають при деяких гінекологічних захворюваннях у жінок, урологічних у чоловіків, при порушенні роботи парасимпатичної нервової системи – для її стимуляції і т. д.

При деяких захворюваннях допускається масаж з деякими мазями і маслами. Зазвичай положення хворого при масажі лежачи на животі, але при деяких станах допускається положення лежачи на боці або сидячи.

This post is also available in: Russian