Хвороби серця

ГлавнаяХвороби серця

Захворювання серцево-судинної системи.

При серцевих хворобах можливі як аномалії вроджені, так і придбані. В даному випадку мова піде про декілька найпоширеніших придбаних патологій, про різні аритмії і напади стенокардії та їх наслідки.

При гострих нападах стенокардії, а простіше сказати, коли є напади серцевого болю, бажано прийняти таблетку валідолу або нітрогліцерин. Якщо біль на протязі 10 хвилин не проходить, а навпаки посилюється, то треба прийняти ще одну таблетку нітрогліцерину, а якщо протягом 5 хвилин біль не пройде або не зменшиться, то необхідно відразу викликати 103 швидку допомогу, щоб не пропустити серцевий інфаркт.
Інфаркт діагностується зняттям ЕКГ, УЗД судин серця, біохімічними показниками крові. Також на зміну коронарного (серцевого) ритму можуть впливати ліпідні атеросклеротичні бляшки і різного роду тромби, у майбутньому емболи в судинах. Виявити такого роду патологію можна за допомогою УЗД судин, ангіографії плюс необхідно здати аналіз крові на ліпіди – ліпідограмми.

Якщо при знятті ЕКГ (електрокардіограми) не встановлені серцеві розлади, а біль в області серця має тупий характер, то основною причиною може бути не серце, а наслідки шийно грудного остеохондрозу. Лікування такої патології починається з корекції хребта методами мануальної терапії, але попередньо зробивши рентген шийного і грудного відділу, лікувального масажу та фізкультури.

Для нормальної роботи міокарда необхідно стежити за кількістю електролітів в крові. При надлишку кальцію (Са) в організмі може частішати або прискорюватися ритм серцевого м’яза, а іони калію навпаки цей ритм уповільнюють, гальмують. Але ці та інші мікроелементи необхідні для роботи серця. За роботу серцевого м’яза (міокарда) відповідає вегетативна (автономна) нервова система. Але при різних стресах і фізичних навантаженнях включається симпатоадреналова система і серцевий ритм починає різко прискорюватися, що часом призводить до непоправних змін, при серцевій недостатності – це може призводити до інфарктів міокарда.

Тобто, основною профілактикою змін є психоемоційний спокій, правильне і раціональне, збалансоване харчування і більш активний рухливий спосіб життя, при необхідності медикаментозна корекція, якщо немає протипоказань.

This post is also available in: Russian