Біль в області живота

ГлавнаяБіль в області живота

Коли болить живіт, в першу чергу варто думати про проблеми шлунково-кишкового тракту. А також це можуть бути проблеми неврологічного, судинного або ниркового генезу (походження).

Якщо біль виникає у верхній частині живота після їжі протягом 30 хвилин, то можливо, з великою ймовірністю, це проблеми, пов’язані з подразненням слизової оболонки шлунка (гастрит різної етіології, а також виразкова хвороба).

Якщо біль виникає в правому підребер’ї і вони тупого характеру, які можуть віддавати в спину, особливо після прийому жирної їжі, то ці проблеми можуть бути пов’язані з жовчним міхуром або жовчними протоками. Якщо біль в районі пупка або трохи вище і вона характеризується ріжучим характером, може бути оперізуючою, то швидше за все це проблема пов’язана з підшлунковою залозою. Також доказом порушення роботи шлункової залози є кал з блискучим відблиском або жирними вкрапленнями.

Якщо біль з правої стороні живота, або гострий біль в правому нижньому кутку, і при натисканні і різкому відпусканні руки, біль посилюється (позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга – синдром подразнення очеревини), то в такому випадку можна сміливо думати про гострий апендицит або перфорації кишечника. Якщо болі з лівого боку живота, а також є здуття живота, то це може свідчити про кишкову непрохідність. З цими та іншими проблемами бажано звернутися до терапевта або до хірурга для встановлення точного діагнозу.

Якщо є біль в спині і він більш поверхневий, і при натисканні уздовж грудного відділу хребта біль підсилюється, при цьому немає симптомів подразнення очеревини, то це може свідчити про проблеми з хребтом в грудному відділі. І цими питаннями займається мануальний терапевт, масажист або невропатолог. Якщо біль з правого або з лівого боку і при цьому при простукуванні ззаду в області нирок біль посилюється, то ця проблема пов’язана із запальними процесами в нирках. Також може бути зміна кольору сечі і при її здачі на загальний аналіз може бути виявлено білок або лейкоцити, то терміново необхідно звернутися до терапевта або уролога.

Але якщо болі в області нирок посилюються при нахилах вправо-вліво, або вперед-назад, при цьому болі можуть віддавати в ногу або в область паху, то це свідчить про проблеми з поперековим відділом хребта. І цим в основному займаються мануальні терапевти і невропатологи.

This post is also available in: Russian