Артрит та артроз

ГлавнаяАртрит та артроз

Артрити – це захворювання суглобів, в основі яких лежить запалення м’язево зв’язкового апарату оперізувального суглобу, порушення харчування тканин суглобів через погіршення кровообігу і лімфовідтоку навколо суглоба. Виділяють 3 основні групи артритів: 1) артрити м’язевого генезу; 2) артрити інфекційні; 3) артроз. До 1-ої групи артритів відносять: ревматоїдний артрит, анкілозуючий спондилоартрит, ревматичний поліартрит, дифузні захворювання сполучної тканини, метаболічні збої (подагра і ін.).

До другої групи відносять: інфекційні специфічні артрити, артрит при алергічних хворобах, інфекційно-алергійний поліартрит, псоріатичний поліартрит, також можуть бути вторинними проявами захворювання легенів, крові та ін.До артрозу відносять: деформуючий артроз, остеоартроз, деформуючі остеоартрози – це дистрофічні і дегенеративні захворювання суглобів. Артроз- це постійні відкладення солей на місцях прикріплення зв’язок до хряща, що в подальшому призводить до деформації суглоба, якщо його не лікувати.

Лікування артритів і артрозу підбирає лікар індивідуально після консультації і необхідного дообстеження. Методи лікування: точковий і лікувальний масаж, внутрішньосуглобові блокади, лікувальна фізкультура в комплексі з медикаментозними засобами і теплолікуванням, деякими фізіотерапевтичними методами лікування сприяє отриманню гарного ефекту. При виражених ступенях артрозів і пошкодженнях суглобових поверхонь і м’язево-зв’язкового апарату, необхідна консультація ортопеда.

Масаж при артритах і артрозах.
При даних захворюваннях масаж має домінуюче значення. Але якщо артрити інфекційні, то масаж при даних захворюваннях не призначається. Зазвичай він проводиться на певному, що турбує суглобі і масаж бажано починати з зон, прилеглих до хворого суглоба.

Наприклад, якщо пошкоджений плечовий суглоб, то на початку, бажано зробити масаж трапецевидної надостної і подостної м’язів, а далі виконати масаж на руці, зокрема м’язів плеча і дельтоподібного м’яза. І лише потім, коли ми зробили все це, приступати до масажу плечового суглоба.Якщо м’язи запалені, то виконуємо масаж по розслаблюючій методиці, а якщо запалення вже пройшло – то по стимулюючій з великою кількістю розтирань. Так як головне завдання – кровопостачання суглоба, щоб краще вироблялася міжсуглобна рідина і суглоб краще функціонував. На розігріту, бажано пацієнтові запропонувати зробити пасивні рухи, щоб поліпшити рухливість суглобів і збільшити його амплітуду рухів.

Зазвичай масаж одного великого суглоба займає до 15 хвилин разом з розробкою. Артрити і артрози лікуються досить повільно, і зазвичай курс масажу призначається від 8 до 12 процедур. Бажано додати при лікуванні суглобів лікувальну фізкультуру та інші фізіотерапевтичні процедури, поруч з прийомом лікарських препаратів відповідно до медичних протоколів лікування.

This post is also available in: Russian