Шум, дзвін у вухах

ГлавнаяШум, дзвін у вухах

Шум, дзвін у вухах – це часте явище як у літніх, так і у молодих людей. Він доставляє певний дискомфорт, який може перейти у нав’язливий стан. Причин цього явища маса: від лор патологій, неврологічних симптомів, гематології, кардіології, закінчуючи психосоматикой.

Починати шукати причину бажано з відвідування ЛОР лікаря. Якщо там все ок, наступний крок – невропатолог з’ясовує характер шуму, циклічність, як шумить і де, після цього може призначити індивідуальне обстеження (МРТ, доплер судин голови і шиї, рентген шийного відділу хребта, загальний розгорнутий аналіз крові, ЕКГ).

За результатами даних досліджень можна чітко зробити висновок і призначити адекватне лікування. Перелік лікарських препаратів і методів досить широкий від бетагестінів, протисудомних, ноотропів, міорелаксантів і т. д. Шумомаскіровки фізіотерапевтичних процедур, масажів, ЛФК, мануальної терапії.

Часто буває, що шум проходить сам по собі протягом 2-3 тижнів і не потребує будь якого лікування. Так що якщо зашуміло або задзвеніло у вухах відразу не біжіть до лікарів. А почати потрібно з корекції способу життя, фізичних навантажень і виконанні елементарної зарядки кілька разів в день.

Якщо не пройде, звертайтеся – допоможемо. З повагою лікар невропатолог, мануальний терапевт Тікконен Л.Н.

Автор: Тікконен Л.М. – мануальний терапевт, невролог, масажист, реабілітолог

This post is also available in: Russian