Радикуліт

ГлавнаяРадикуліт

Що таке радикуліт

Це найпоширеніше захворювання периферичної нервової системи. Найчастіше зустрічаються шийні і попереково-крижовий радикуліти, певне значення можуть мати інфекції, охолодження, травми, вроджені аномалії. Основною причиною виникнення радикуліту є остеохондроз і пов’язані з ним грижі міжхребцевих дисків.

Симптоми попереково-крижового радикуліту: болі, що посилюються при русі в поперековому відділі хребта, ходьбі, кашлі, підніманні важких предметів .. Вони можуть початися гостро або під гостро в поперековій області і болі можуть віддавати в пахову область, в одну або обидві ноги, симптомами натягу нервів, симптомами подразнення або випадіння відповідно ураженого корінця. Найчастіше уражаються 4 і 5 поперековий або попереково-крижовий перехід.

При шийному радикуліті симптоми гострого болю в шиї, які можуть віддавати руку, іноді головний біль і мігренеподібні напади Діагноз ставиться за симптомами, а також методам візуалізації (МРТ, рентген), іноді плюс нейроміографія. 

Лікування радикуліту

Жінкам необхідно рекомендувати розпочинати зі знеболюючого і протизапальної дії; зняти спазм мускулатури, стимулювати дегенерацію в нерві. Мануальна терапія, якщо це не протипоказано, точковий масаж і лікувальний масаж, ЛФК, протизапальні препарати. У важких випадках потрібна консультація нейрохірурга.

Автор: Тікконен Л.М. – мануальний терапевт, невролог, масажист, реабілітолог

This post is also available in: Russian