Неврит трійчастого та лицевого нерва

ГлавнаяНеврит трійчастого та лицевого нерва

Поразки трійчастого нерва зазвичай характеризуються односторонніми болями, або правої, або лівої половини обличчя. Трійчастий нерв має три основні гілки: верхню – зазвичай біль поширється на ліву область і область очей; середня – при запаленні її болі виникають в області щоки і верхніх зубів; нижня – біль є в нижній щелепі, нижніх зубах та підборідді, а також може бути порушення рухових функцій жувальних м’язів. Причинами виникнення даних болів може бути підвищення внутрішньочерепного тиску, пухлини головного мозку, кісти, банальні застуди на фоні зниженого імунітету, гнійні захворювання лор-органів.

При болях в щоці і верхніх зубах, необхідно диференціювати зубний біль від карієсу. Для цього необхідно спочатку відвідати стоматолога, а потім звернутися до невропатолога або мануального терапевта. Так як ще однією причиною даних болів може бути шийний остеохондроз або цервіалгія (запалення шийного сплетіння з перевагою больових відчуттів).

Лицевий нерв

Запалення лицевого нерва в більшості випадків теж є одностороннім. При його ураженні зазвичай мімічна мускулатура стає нерухомою. Тобто відбувається парез. Це характеризується тим, що очі не можуть повністю закритися, людина не може нахмурити лоб та підняти брови. Також коли людина посміхається, то у неї з одного боку край рота опущений. При ураженні парасимпатичного ядра лицьового нерва, може спостерігатися надмірне сльозовиділення, катаральний нежить (безбарвний) і підвищене слиновиділення.  Також при ураженні лицьового нерва можуть спостерігатися і больові відчуття. Так як лицевий нерв має схрещувати волокна з трійчастим нервом.

При ураженні лицевого нерва бажано чим швидше тим краще звернутися до невропатолога. Так як перебіг хвороби ускладнюється з кожним днем.

Причини поразки лицевого нерва приблизно ті ж, що і трійчастого. Також при ураженні лицевого і трійчастого нерва, причинами можуть стати порушення кори головного мозку або провідних шляхів до ядер даних нервів. Але це трапляється досить рідко і виявляється зазвичай за допомогою додаткових інструментальних методів. Таких як: енцефалограма і МРТ. Але ці методи призначає лікар після первинного огляду. На етапі медикаментозного лікування на 4-5 день, на тлі поліпшення зазвичай призначаються масаж і лікувальна фізкультура.

This post is also available in: Russian