Лікувальні блокади

ГлавнаяЛікувальні блокади

Блокади периферичних нервів можна виконувати як поверхневі так і глибокі. Вони залежать від анатомічного розташування. Також блокади можна виконувати в тригерні (больові) точки. Цей метод хороший для швидкого знеболення, але не є панацеєю. Біль можна прибрати, а причина болю залишиться. Тому блокади застосовують в комплексному лікуванні проблеми. Наприклад: болить зуб, його треба розкривати – це дуже боляче і неприємно без знеболення. За допомогою анастетика на деякий час знімаємо біль при маніпуляціях і лікуємо проблему.

Застосовують блокади в неврології при болях в спині, які можуть віддавати в кінцівки. Болях у м’язах, при тривалій гикавці і блювоті, головних болях – якщо причина в корінцевому синдромі. При тунельних синдромах в кінцівках. При виконанні блокад використовують новокаїн або лідокаїн і гормональний або протизапальний компонент. Блокади виконує лікар в умовах маніпуляційної, де під рукою має бути все від непередбачених ситуацій і несподіваних реакцій пацієнтів.

Далі розписується лікування медикаментами, призначають масажі та інші маніпуляції, ЛФК. Блокади виконують багато моїх колег лікарів, але я це роблю вже більше 10 років і моя спеціалізація неврологія плюс робота в стаціонарі, де величезний досвід і всі умови, дає мені невелику перевагу перед поліклінікою. Головне – це результат і здоров’я.

Також існують внутрішньосуглобні блокади, які застосовуються при неінфекційних артритах і артрозах і інших захворюваннях суглобів.

Блокади необхідно проводити в асептичних умовах. Перед проведенням блокади лікар повинен ретельно вимити руки і одягнути рукавички, обробити місце ін’єкції йодом і 70% спиртом.
Не можна використовувати одну ампулу на кількох людей, не відкривати стерильну упаковку шприца до його використання. При евакуації внутрішньосуглобової рідини, необхідно використовувати окремий шприц.

Місцеву анестезію бажано використовувати лише в крайніх випадках. А при внутрішньосуглобовій блокаді, коли проколюється капсула суглобу, бажано її робити одним проколом, без місцевого знеболювання.
При блокадах різних суглобів, є чіткі норми введення стероїдних препаратів і анестетика. Великі дози можуть призвести до пошкодження суглоба або до пошкодження м’язево-зв’язкового апарату.

Після проведення блокади бажано пацієнту перебувати кілька годин в стані спокою, так як надмірні рухи призводять до посилення лімфатичного відтоку і швидшому виведенню препарату з суглоба. Тобто, зменшується його дія.

This post is also available in: Russian