Біль в попереку - люмбалгія

ГлавнаяБіль в попереку – люмбалгія

Біль в попереково-крижовому відділі і куприку

Людство болями в попереку розплачується за прямоходіння і осьові навантаження. У кожної людини хоча б кілька разів у житті був гострий біль у попереку. Але коли ці болі турбують постійно, то треба звертатися до лікаря, так як потім може розвинутися поперековий остеохондроз, далі радикуліт, потім протрузії та грижі, а це вже незворотні зміни в області поперекового відділу хребта.

У 90% випадків біль в попереку м’язевого гінеза, а лише 10% структурного. При болях в спині бажано відразу звертатися до фахівця. А для того, щоб вони не виникали необхідно регулярно плавати, відвідувати тренажерний зал, проходити профілактичний курс масажу хоча б 2 рази в рік, стежити за власною вагою. І повірте, що ймовірність появи болів в попереку зменшиться в десятки разів.

Лікування болю в попереку

Точковий масаж, лікувальна фізкультура, лікувальний масаж за різними методиками має знеболюючу, розслаблюючу, загальнозміцнюючу дію, покращує кровотік в області болю. На початку виконується по розслаблюючій методиці, а коли болі стихають, то по стимулюючій. Мануальна терапія застосовується вибірково, якщо це необхідно. Потім обов’язково лікувальна фізкультура. Всі процедури виконуються після ретельної діагностики, додаткових уточнюючих методів (при необхідності), і комбінуються з медикаментозним лікуванням.

Масаж при болях у попереку

Зазвичай при болях у попереку блокується попереково-крижовий сегмент внаслідок великих фізичних навантажень або неправильному підйомі тяжкості. Але є й інші причини. В результаті чого настає м’язевий спазм поперекового і крижового відділу, і досить часто болі можуть віддавати в нижні кінцівки.

Масаж при таких болях починаємо робити по розслаблюючій методиці, причому місце спазмованих м’язів перших 5-7 хвилин масажу не чіпаємо. Бажано на початку зробити масаж грудного відділу хребта і масаж кінцівки, в яку віддає біль. І лише після цього приступаємо до опрацювання спазмованих м’язів. На місце спазму можна нанести трохи зігріваючої мазі (якщо немає гриж) і погладжуючи починати масаж. Далі переходимо до легких разминань і мобільної вібрації.

Завдання масажу при спазмованих м’язах в поперековому відділі – на початку по максимуму розслабити м’язи і зняти спазм, а при подальших сеансах масажу, коли біль пішла, необхідно ці м’язи по максимуму зміцнити. Зазвичай курс масажу при болях у попереку призначають від 5 до 8 масажних процедур щодня або через день. Бажано масаж виконувати з пасивними рухами, тобто коли масажист добре пропрацював м’язи. Бажано ці м’язи в кінці процедури добре розтягнути за допомогою ротаційних рухів.

Автор: Тікконен Л.М. – мануальний терапевт, невролог, масажист, реабілітолог

This post is also available in: Russian