Післяопераційний період

ГлавнаяПісляопераційний період

Пацієнт в післяопераційному періоді зазвичай знаходиться на строгому постільному режимі протягом 1-2 тижнів. Але є операції, після яких потрібно пацієнтові підніматися через кілька днів, наприклад, ендоскопічні операції. У даній статті мова піде про тривалий післяопераційний період. За цей час сильно зменшуються м’язеві навантаження, м’язи стають атонічними, сповільнюється кровообіг, що призводить до зниження тургору шкіри і, від синдрому тривалого м’язевого здавлювання можуть виникати нікротичні зміни на шкірі, які називаються пролежні.

Через те, що після хірургічного втручання призначаються антибактеріальні препарати широкого або вузького спектра дії, які вбивають практично всі імунні клітини, можуть виникати при попаданні будь-якої інфекції бронхопневмонії і пневмонії. Також це може бути пов’язано з постільним режимом.

Якщо немає протипоказань до обмеження в русі пацієнтові, якщо є у нього така можливість, необхідно змінювати положення тіла кожні дві години, розтирати його камфорним спиртом і робити масаж, для того щоб не виникали пролежні.

Для профілактики пневмоній треба робити дренажний масаж грудної клітини і дихальні вправи з підніманням верхніх кінцівок, і по можливості більше рухатися. Також бажано стежити за станом ліжка, на якому лежить пацієнт. Простирадла повинні бути по максимуму сухими і натягнутими.

По можливості можна придбати противопролежний матрац. Але якщо немає такої можливості, то строго стежте і дотримуйтеся вищезгаданих рекомендацій. Масаж і фізкультуру бажано робити 1-2 рази в день.

Автор: Тікконен Л.М. – мануальний терапевт, невролог, масажист, реабілітолог


This post is also available in: Russian